Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Zobacz, gdzie zamówić wewnętrzne okiennice.

Projektując aranżację wnętrza, z rzadka przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które nieraz łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome i można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb domowników. Produkuje się je z listw drewnianych, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większość zapewne przyjrzała się im w telewizji bądź w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Australii czy Afryce Południowej.

Zalety ozdobnych okiennic shutters

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters doskonale się prezentują, mają one też zastosowanie. Z ich sprawą można kontrolować użycie padającego światła: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy świetnie komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie szykowny wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Należy dodatkowo uwydatnić, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez użycia sznurów, co właściciele psotnych zwierzaków lub rodzice ciekawskich dzieci, które zagmatwać zwisające żyłki, uznają na pewno za spory atut.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]