Z czego wykonuje się rękawice na motor?

Jeśli szukasz rękawic na motor, odwiedź tę stronę.

Zakup rękawic stanowi przeważnie najniższy wydatek na zakupowej liście motocyklisty kompletującego swój strój, lecz ich właściwy wybór jest niezmiernie ważny. Wielu znawców twierdzi, iż są one nawet podstawową – obok, rzecz jasna, kasku – składową motocyklowego wyposażenia. W czasie wypadku ludzie mimowolnie podpierają się rękoma, zatem to one przyjmują większość energii uderzenia. Rękawice na motor powinny zatem ochraniać dłonie, ale zarazem muszą zapewnić im optymalny zakres ruchu w czasie jazdy. Ich dobór nie jest zatem prostą sprawą. Na co wypada zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać rodzaj, który będzie adekwatny do panujących w tym momencie warunków?

Rodzaje rękawic motocyklowych – turystyczne, sportowe, crossowe

Wybierając rękawice na motor, trzeba pomyśleć w pierwszej kolejności o tym, w jakich okolicznościach będziemy je wykorzystywać. Wyróżnia się parę rodzajów rękawic na motor. Rękawice sportowe dostosowane są przede wszystkim do wymogów kierowców ubóstwiających agresywną jazdę. Jeśli tymczasem wolimy wolniejszy styl jazdy, warto zainwestować w rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie zostały uszyte w ten sposób, by zapewnić wysoki komfort w czasie długich podróży). Motocykliści praktykujący off-road, powinni zaś zakupić rękawice cross/enduro, które dedykowane są do dość wolnej jazdy na miękkiej drodze i nie zaleca się korzystać ich do jazdy po nawierzchniach asfaltowych. Oprócz tego zupełnie osobny rodzaj rękawic stanowią rękawice przeciwdeszczowe, które zapewnią ciepło i ochronę dłoni w trudnych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – miej na uwadze, z jakich materiałów są wyprodukowane

Wybierając rękawice na motor powinno się obligatoryjnie mieć na uwadze to, z jakich materiałów zostały one zrobione. Rekomendujemy te wyprodukowane ze skóry – najczęściej kangurzej, koziej bądź bydlęcej, a także te wzmocnione elementami z kevlaru oraz innymi tkaninami o zwiększonej wytrzymałości. Warto też zaopatrzyć się w użyteczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi przykładowo wkładki, które umożliwią komfortową jazdę także w chłodniejsze miesiące.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]