Sztylpy i czapsy – co wybrać do jazdy konnej?

Jeśli potrzebujesz czapsów, odwiedź tę stronę.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży przeważnie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się znacznie niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]