Sól himalajska – zastosowanie oraz właściwości

Chcesz zamówić sól himalajską różową? Skieruj się na ten adres.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się pięknym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak i wygląd.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co powoduje, iż jest w dużym stopniu bardziej odżywcza aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, że sól himalajska może wspierać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Sól himalajska – nie jedynie do kuchni

Okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight tworzą śliczny element dekoracyjny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]