Praktyczne porady jak wybrać stolik kawowy do salonu

Stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz wygodny w użyciu. Należy również mieć na uwadze, że jest to interesujący detal aranżacji mieszkania. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród licznych modeli stolików. Który jednak będzie najbardziej odpowiedni?

Jak kupić stosowny stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. W jakim stylu jest utrzymane wnętrze mieszkania? Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać czasopisma lub książki? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dostosowanie stolika do naszych wymogów.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem możemy nie tylko efektywnie zaplanować niewielką przestrzeń salonu, ale też łatwiej zadbać o jego czystość. Warto przemyśleć także kupno stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad kupnem stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Popularnością mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego modele o kształcie hexagonu można bez ograniczeń układać z dowolną liczbą elementów. Natomiast tym, którzy często pijają kawę w towarzystwie, zaleca się ławy oraz stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik o owalnym blacie będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem z powtórnie przetworzonych materiałów, np. wykonanym z europalet. Niebanalnym pomysłem jest zastosowanie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać wysokości siedziska, to znaczy ok. 50-55 centymetrów. Jeśli zamierzamy umieścić go z boku szezlonga, to dla komfortu użytkownika powinien sięgać do poziomu podłokietnika.