Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Dowiedz się, gdzie kupić rynny PCV.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak zakładanie rynien. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie części wchodzą w ich skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu lub pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, metalowe czy PCV – co kupić?

W asortymencie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wykonane z kilku materiałów – m. in z metalu lub PCV. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania warto zatem skonsultować z fachowcem.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08