profesjonalne mopy do mycia podłóg, mop płaski

Mopy profesjonalne – czystość w kilku pociągnięciach

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo prostym – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź dużą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy wydajnych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto również pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach.

Wiadro i poręczny trzonek – istotne akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Prawie jednakowo ważne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas czyszczenia podłóg. Podczas czyszczenia ogromnych powierzchni warto używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]