Lampa solna – delikatne i kojące światło

Znajdź lampy solne.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po świecie, a niekiedy nabywamy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo można je dopasować do wystroju wnętrza, bowiem są dostępne w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa niczym linie papilarne, jako że nie ma kamieni o jednakowej strukturze krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im regularne formy, na przykład piramidy bądź kuli.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest subtelne i kojące, toteż zaleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na stres lub brak snu, dlatego że z ich pomocą można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a większe bloki z soli kamiennej stosuje się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]