Kosmetyki do ust – co warto mieć w swojej kosmetyczce?

Jeśli chcesz kupić kosmetyki do ust, koniecznie wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/28-usta.

Poprawnie dobrane kosmetyki do ust potrafią wzbogacić nasz make-up. Czasami wystarczy wybrać odważniejszy kolor, przykładowo fuksję czy też karmin, żeby cera momentalnie stała się bardziej ożywiona, a make-up dopracowany. Często jednak nie mamy pojęcia, jak dobrać produkt stosowny do naszych preferencji. Tutaj znajdziesz parę propozycji.

Makijaż ust – od których kosmetyków zacząć?

Na początek warto zatroszczyć się o należytą pielęgnację warg. Aby dobrze je nawilżyć, sięgnij po balsam do ust. W zależności od gustu, możemy wybierać wśród balsamów z aplikatorem, w tubce bądź o oleistej konsystencji. Drugim znaczącym krokiem w pielęgnacji ust jest cykliczne korzystanie z peelingów. Można kupić gotowy produkt lub wykonać go osobiście (przykładowo połączyć oliwę z łyżeczką cukru). Peeling pozwala na usunięcie zeschły skórek z ust, dzięki czemu nałożone szminki prezentują się lepiej.

Aby make-up ust był długotrwały, warto je optymalnie przyszykować pod nakładanie szminki. Rozpoczynamy od bazy pod pomadki do ust, która ma za zadanie nawilżyć i wygładzić skórę ust. Baza także wydłuża wytrzymałość makijażu i uwydatnia barwę szminki. Potem wybieramy adekwatny odcień konturówki do ust. Zalecamy, aby był on taki sam jak kolor pomadki czy też delikatnie jaśniejszy. Konturówka pomaga dokładnie określić granicę ust i zapobiega nieschludnemu „przelewaniu” się szminki. W sklepach dostępne są konturówki strugane lub automatyczne.

Pomadki do ust to produkty dostępne w dużej palecie kolorów oraz wykończeń. W ofercie drogerii znajdują się pomadki matowe, kremowe oraz mające w składzie błyszczące drobinki. Matowe pomadki są bardziej trwałe i odporne na ścieranie. Czasem można kupić je też w płynnej formie. Jednakże jeżeli zazwyczaj nanosisz make-up naprędce bądź wolisz naturalny look, to zalecamy postawić na błyszczyki do ust. Stosując ten produkt nie musisz starannie zaznaczać kształtu ust – i tak pozostaną one nawilżone, a make-up będzie wyglądać nienagannie. W sklepach są błyszczyki nie tylko w kolorach naturalnych, więc bez problemu znajdziesz taki, jakiego potrzebujesz. Błyszczyki także nadają ustom żywego blasku, wizualnie je powiększają i odżywiają je.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]