Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Więcej o kontenerze na gruz

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również zdemontowane elementy okien i drzwi – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do przewożenia ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]