Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Jeśli potrzebujesz drukarki 3D, koniecznie odwiedź tę stronę

W asortymencie CadXpert znajdują się wyłącznie urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej sprzedaży, działają między innymi w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania i instrumenty. Ocenia się, iż używając drukarek 3D oraz pozostałych urządzeń Stratasys można nieomalże o 90 procent zmniejszyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Główne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i urządzeń, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Następnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – znamionuje się intuicyjną obsługą i ergonomiczną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można ekspresowo wydrukować identyczne makiety, co jest szczególnie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tej marki mają szerokie zastosowanie w przeróżnych branżach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest solidny oraz precyzyjny, a w czasie procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie pojawiają się zniekształcenia.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]