Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Jeśli szukasz kapsułek kompatybilnych z Nespresso, zobacz tutaj.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy można nabyć zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Roma, Trieste, Firenze i Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, palonego drewna czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Chocolate, Hazelnut oraz Vanilla.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają najczęściej 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla klientów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]