Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Tutaj zamówisz bryczesy do jazdy konnej

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, ogromnych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale również odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a zarazem nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych materiałów zapewniających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący także łydki i uda, bądź kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one być wyposażone w powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]