Ekspres do kawy Jura – dla miłośników kawy

Znalezienie właściwej kawy nie zapewnia przygotowania najlepszego naparu. By zadowolić gości świetnym aromatem kawy, musimy zadbać o właściwą technikę przygotowania, jak również ekspres, który pozwoli na wypracowanie odpowiedniej temperatury wody i ciśnienia. Wiedzą o tym projektanci z firmy Jura, bo od niemal stulecia oferują nam świetne ekspresy, które mogą być użytkowane tak przez profesjonalnych baristów, jak i zwyczajnych entuzjastów smacznej kawy. Dlaczego jednak powinniśmy wybrać ekspresy tej firmy? Jakie dobre strony wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć urządzenie właściwe dla naszych potrzeb oraz uniknąć problemów w jego eksploatacji?

Bariści cenią ekspresy do kawy Jura

Jura znana jest przede wszystkim ze względu na wytwarzane przez nią ekspresy dla zawodowych baristów. Ci chętnie sięgają po wyroby tej firmy, gdyż okazują się niezawodne, a ich budowa pozwala na zrobienie rozmaitych typów kaw – również tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Marka Jura opracowała dla zawodowych klientów wiele modeli ekspresów, które należą do kilku serii – między innymi Classic, GIGA PROFESSIONAL oraz XJ, a każda z nich cechuje się odmiennym zużyciem mocy i opcjami przygotowania napojów.

Który ekspres do kawy Jura wybrać do kuchni?

Mimo, że sporo ekspresów marki kierowanych jest do profesjonalnych baristów, ekspres Jura bez problemów będzie również wykorzystywany w mieszkaniu. Tym bardziej, iż w jej ofercie czeka na nas sporo ekspresów, które przeznaczone są właśnie do eksploatowania w mieszkaniu. Szczególnie dobrze zdadzą egzamin ekspresy z linii
E, A i ENA, gdyż cechują się nieskomplikowaną budową i wieloma funkcjami pozwalającymi na przygotowanie doskonałej kawy. Dobrze też wspomnieć, że Jura proponuje także akcesoria, które umożliwią przygotowanie bardziej nietypowych typów tego napoju oraz konserwację ekspresów.