Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Sprawdź, gdzie zamówić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego, wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do masażu limfatycznego – stymulacja cyrkulacji chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej stosują maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Jest wiele powodów do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To głównie zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy aparat do masażu uciskowego

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych aparatów. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w domu, za sprawą mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można spakować je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. stany zapalne bądź zaburzenia rytmu serca, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]