Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Więcej na temat shuttersów w salonie na skyshutters.pl.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Tymczasem ten element osłony okiennic można użyć również w naszych domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, bo to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. W związku z tym wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także wygodne. Swoboda ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala m.in. na pełne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć film, lub jego przyjemne ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwe czyszczenie

Opcja regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Do tego okiennice typu shutters tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu niż w plisach firanek, a ich konserwacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]