Antena naziemna – cechy charakterystyczne

Więcej o antenie naziemnej na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zaopatrzyć się też w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest obecnie naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, odznaczają się również wysoką wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że trzeba bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zakupić. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]