Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia nadają jony ujemne powstające się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą nieprzyjemne zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie wpływają na nasze zdrowie i otoczenie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak drukarki, telewizory czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego by na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie permanentnego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, instytucjach publicznych, biurach czy szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych zadaniach.