Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Zamów podłogi panelowe na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby, aż pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od kąta pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem producent może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Należy zatem zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]