Zabiegi okulistyczne – leczenie AMD

Kliknij w to miejsce po więcej informacji o laserze 2RT Kraków.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka osób w starszym wieku i kategorycznie redukuje jakość widzenia. Obecnie kliniki okulistyczne oferują nowoczesne metody korekty wzroku tej dolegliwości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia komfortu życia.

Nadwaga i inne prawdopodobne przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki oka wyróżniająca się największym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to dzięki niej nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która objawia się pogorszeniem ostrości wzroku oraz wypaczeniem obrazu. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej dolegliwości. Na AMD cierpią przede wszystkim osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, a podłoże przyczynowe schorzenia nie zostało jeszcze w pełni rozpoznane. Przypuszcza się jakkolwiek, iż za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – m. in. otyłość, uzależnienie od tytoniu lub długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne oraz inne choroby współistniejące, np. hipertensja lub cukrzyca. Dzisiejsza medycyna opracowała szczęśliwie efektywne technologie leczące tę choroba. Leczenie AMD jest wykonywane przy pomocy zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci AMD.

Zabieg laserem 2RT – jak przebiega?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT działa na zmienione komórki oka i przy tym nie wywołuje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Terapia ta nie jest ryzykowna a więc może być wykonywana u wielu grup pacjentów narażonych na uszkodzenie lub całkowitą utratę wzroku. Metoda laserowa pobudza komórki do regeneracji i przerywa procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne. Zanim zacznie się zabieg oko znieczula się miejscowo, a sama praca lasera nanosekundowego trwa jedynie parę minut.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]