W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Pilnie szukasz specjalistów doświadczonych w dziedzinie terapii małżeńskiej UK? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce.

Każde małżeństwo może napotkać przeróżne kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Świetnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę posiadającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy okaże się pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z najróżniejszymi kłopotami. Specjalista pomaga pokonać trudności związane ze zdradą jednego z małżonków, jak również pomoże w razie uzależnienia, chociaż tutaj często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie choroby partnerów lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, kiedy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać trudności oraz scementować partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo rozkwita, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale także oferowanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich trudności. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada wiedzę niezbędną do tego, by skutecznie radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że dzisiaj bez problemu można spotkać polskiego psychologa również na terenie UK. Znajomość języka polskiego ułatwia proces terapii i podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na pomoc specjalisty. Również na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi kłopotami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a z jej pomocą związek jest w stanie wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339