Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o magnetoterapia aparaty, uzyskasz na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia likwiduje też obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, znakomicie nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]