Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Chcesz zamówić aparat do terapii ultradźwiękowej? Sprawdź www.bardomed.pl.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, stawów czy blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]