Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Zajrzyj w to miejsce po więcej informacji o korygowaniu wad wzroku.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się problematycznych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na badania do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie dalekowzroczności, astygmatyzmu, jaskry, a także wielu innych schorzeń. Niesłychanie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się dużą skutecznością. Taka korekta wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniona jest wykwalifikowana załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować stosowną technikę leczenia i skorygować wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowszego ekwipunku diagnostycznego, tym samym mogą zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Oprócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący badaniem pomocnym w wykrywaniu jaskry, stanów zapalnych oraz pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, jak np. pozbyciem się kaszaków czy ciała obcego z oka.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]