Endodoncja mikroskopowa – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie jednak, stosując nowoczesne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne środki znieczulające, stomatolodzy mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich sprzętów, przez co dentysta może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych partii zęba. Warto jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technicznie sprzętów. Jakich?

Endodoncja mikroskopowa – sprzęt

Oprócz narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest również sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji ułatwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują także specjalne narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty i poprawienie samopoczucia leczonego.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie we wszystkich sytuacjach jest ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś pełnopłatne. Jeśli będzie ono niezbędne, dobrze udać się do dentysty dysponującego odpowiednimi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci piszą w internecie.