Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Zobacz, gdzie zamówić filtr F9

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie emitowane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też wciąż poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj ważne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od wielu dekad. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej czy biurach doskonale zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich problemem również większe zanieczyszczenia, jak spaliny, sierść zwierząt bądź zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej, która charakteryzuje się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat występują w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a solidna rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu instalowane są wszędzie tam, gdzie należy spełnić najwyższe normy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących żywność.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasz adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46