Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

W tym miejscu dowiesz się, kto oferuje usuwanie infekcji WP.

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym CMS-em, iż liczbę witryn oraz sklepówinternetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się w tej chwili w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony tworzone na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny malware, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym poznać zainfekowanego WordPressa?

Strona rozsyła spam? Nie możesz się zalogować? Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? To tylko parę z możliwych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach wymagane jest natychmiastowe działanie, żeby zidentyfikować powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów najlepiej powierzyć zawodowcom od tego typu zadań, ponieważ usuwanie malware z WordPressa zazwyczaj przekracza wiedzę ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Usuwanie malware ze strony internetowej – drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony

Specjaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają szczegółowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające ryzyko powtórnej infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy mogą podjąć też wymagane czynności w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Eliminacja wszystkich skutków cyberataku nie daje pewności, że podobny kazus nie zdarzy się za kilkanaście miesięcy, dlatego istotne jest okresowe aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]