Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Zajrzyj w to miejsce, aby uzyskać rzetelną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często powodem niemałych kłopotów. Drobne podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, a ich szefowie nie zawsze potrafią właściwie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi wielu z nas – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa ekspertom

Na usługi biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy specjalistom, otrzymamy pewność, iż konsekwencją ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i czasu – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto także nadmienić o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już konieczności często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się tylko kosztami porad – dziwnie niskie koszty usług zwykle oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy mają stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]