Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ dowiesz się, kto oferuje wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych względów nie chcemy się pozbyć. Zwykle przestawiamy je do piwnicy, na poddasze czy też do komórki lokatorskiej, by nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednakże w tym, że po jakimś czasie również te pomieszczenia stają się tak ciasne, iż normalne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zaniedbany dom. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z domu, poddasza i piwnicy.

Odbiór mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Odpady takie jak elementy ram okien, sprzęt AGD i RTV, połamane meble czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika samochodu albo przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują również fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeśli będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać trafić na wysypisko lub być spopielone. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów według materiału, z którego zostały wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wykonane, opiera się zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do złożenia nowych garderób, stołów lub półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]