Mikropigmentacja – na czym polega i komu się ją zaleca?

Mikropigmentacja włosów - poszerz swoje wiadomości!

Zapewne szukając ofert gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używane określenie na modny pośród pań makijaż permanentny. Lecz wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod zastosowania tej techniki, która poza kosmetyką ma również zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – tuszowanie łysiny oraz bielactwa

Mikropigmentacja to w kosmetologii zabieg, który wybierają głównie kobiety szukające metody na zaoszczędzenie czasu przeznaczanego codzienne na nakładanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą się każdego dnia prezentować. Istnieje jednakże też mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem estetycznym, ma ogromny wpływ na samopoczucie jednostki, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niezmiernie popularne stało się wykorzystanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względu na brak pieniędzy nie może zdecydować się znaczny odsetek ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć poziom akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczna optyczna rekonstrukcja aureoli sutka czy tuszowanie blizn oraz bielactwa.

Jak przebiega mikropigmentacja medyczna?

Z pozoru zabieg ten wygląda jak zwykła usługa tatuażu. Linergistka lub linergista, albowiem tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem dokonuje nakłucia naskórka i w ten sposób wprowadza w niego pigment. Odmiennie do tatuażu ostateczny efekt nie jest permanentny i widoczny jest około roku. Skąd wynika ta różnica? W trakcie zabiegu mikropigmentacji barwnik umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, z kolei w procesie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go o wiele głębiej. To dlatego wraz ze złuszczaniem się naskórka z upływem miesięcy pigment powoli zanika. Stąd jeśli celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe maskowanie przerzedzonych włosów albo łysiny, powinna ona wiedzieć, iż konieczne będzie systematyczne ponawianie zabiegu w mniej więcej rocznych interwałach.

Nasz adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]