Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Na lastrada.pl sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie catering świąteczny Katowice.

Boże Narodzenie to czas, który spędza się na ogół w familijnym gronie, jednakże spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Nierzadko pracownicy firmy organizują je swoimi siłami, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w dużych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Aby zatem ułatwić sobie zadanie planowania firmowych śniadań wigilijnych, tych w wąskim gronie, jak i tych dużych, warto skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co można postawić na wigilijny stół?

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole musi pojawić się jak najwięcej typowych świątecznych smakołyków. To przede wszystkim ryby, np. chrupki filet z łososia czy też karpia, jak również staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa grzybowa. Na stole nie może zabraknąć też pierogów z grzybami i kapustą, które zazwyczaj serwowane są wespół z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki jarzynowej bądź karpia po żydowsku. Powinno się też zadbać o słodki specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy puszysty sernik, kutię z miodem bądź makowiec.

Catering świąteczny w firmie – wybierz dania, które wszystkim będą smakować

Planowanie Wigilii w firmie należy zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć dzień wydarzenia oraz zestawić go z harmonogramem urlopów pracowników. Pozwala to ściślej określić potencjalną liczbę uczestników imprezy, a w efekcie pomoże zamówić właściwą liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z załogą menu i razem zdecydować się na te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest także to, by dowiedzieć się czy któryś z pracowników cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które używane są w wypiekach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla takich osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zlecenia przez większość grudnia, jednak nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]