komunia kraków

Jak przygotować komunię dziecka?

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, bowiem to często pierwsza rzeczywiście duża biesiada rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, by ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy urządzać obiad w domu?

Jeszcze przed fazą rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy przyjmą rodzinę w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w domu jest z reguły opcją wówczas, jeżeli planujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, aczkolwiek to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, w których bierze udział nawet do kilkudziesięciu gości, w związku z tym przeważnie urządzane są w salach weselnych albo restauracjach. Jeśli chcemy wynająć najlepszą salę, należy wziąć się za poszukiwania lokalu, od razu jak będzie wyznaczony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym poważną trudnością może stać się też znalezienie dobrego dostawcy cateringu, więc trzeba wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu menu na komunię. Istotne jest również to, aby lokal na komunię zlokalizowany był tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja komunii – zamów animatora i fotografa

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale też późniejszą zabawę gości. Zwyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc wyróżniać się cudownymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejnym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, wypada wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarki dla dziecka. Rodzice na ogół dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można poinformować, iż nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, przykładowo zabawki-pistolety bądź quada.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]