Implantologia alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie jest to niestety dobre wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz także wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc powiedzieć parę słów na temat tego, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie czasu gojenia – chory nie notuje żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne okłady, zaś od razu po zabiegu – unikać tytoniu, alkoholu oraz bardzo ciepłych potraw. Ważne jest też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które likwidują dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – jak znaleźć stomatologa

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego względu tak istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy istotne informacje.