Nie wszystkie schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi metodami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w razie znacznych uszkodzeń uzębienia, potrzeby wykonania implantów czy mostów, uszkodzeń dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu guzy lub narośle. Jakie metody bywają zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?
Jak leczy chirurg stomatolog?
Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów czy narośli – a także odtwarzaniem chorych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest niewątpliwie to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria i, co najistotniejsze, leki znieczulające. Dużą wagę ma też nastrój w poradni i podejście dentysty do pacjentów – sporo mówią nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w sieci bądź w gronie bliskich.