Audyt SEO wykryje szereg dysfunkcji witryny

Dowiedz się więcej o audycie SEO na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/.

Zgodnie z definicją internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to kontrola firmy, przedsiębiorstwa czy spółki pod kątem wielu obszarów, np. organizacyjnych i finansowych, jak również oszacowanie perspektyw przyszłego rozwoju. Czym, mając na uwadze powyższą definicję, jest zatem audyt SEO? Jest to skrupulatna analiza strony internetowej, oceniająca przeróżne jej aspekty, jak tytuły i opisy meta, hierarchię nagłówków, kod strony, prędkość ładowania się witryny i wiele bardziej i mniej ważnych elementów. Nie licząc samego zestawienia uchybień i błędów, w dobrym audycie SEO muszą znaleźć się także instrukcje odnośnie rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO sprawdza witrynę internetową pod względem zawartości strony, zgodności ze standardami W3C, dostępności, a także bezbłędności kodu. Ponadto sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, aby znalazła ona wszelkie nieprawidłowości na stronie i – co najistotniejsze – zaproponowała działania, które pomogą je naprawić.

Audyt SEO – dużo problemów może uchwycić jedynie specjalista w danej dziedzinie

Online jest mnóstwo stron oraz narzędzi, z wykorzystaniem których natychmiast i za darmo wykonuje się audyt SEO strony www. Zalety tej opcji? Cena oraz szybkość. Argumenty przeciw? Jest ich sporo. Darmowe narzędzia czy też okrojone dema z niewielką liczbą funkcji, nie są doskonałe. Jeśli już odkryją jakieś błędy na stronie, to na pewno nie wszystkie. Mnóstwo błędów (przykładowo w kodzie) dostrzec można tylko w trakcie analizy przeprowadzonej nie przez algorytm, a przez specjalistę w danym obszarze.

Na audyt SEO realizowany przez agencję czeka się z reguły od kilkunastu dni do około miesiąca. Czas na dostarczenie dokumentu powinien zostać określony w umowie zawartej z agencją, która zadeklarowała, iż go wykona. Taki audyt pozwoli wykryć wszystkie newralgiczne problemy kryjące się w witrynie. Jeśli strona została utworzona na ogólnodostępnym szablonie lub na platformie pokroju Shoper czy Magento, to problemów do naprawienia może być mnóstwo. Jeśli witryna wolno się wczytuje, a na ważne dla klienta frazy pojawia się daleko za pierwszą dziesiątką wyników wyszukiwania, to również są to sygnały, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest trafnym pomysłem.

Audyt SEO – co ujawni, gdy będzie zrealizowany starannie

Uważnie wykonany audyt SEO może odkryć liczne błędy witryny, najczęściej:

 • brak lub nieprawidłowe połączenie z narzędziami Google (np. Google Analytics),
 • powody niskiej widoczności strony na słowa kluczowe,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością strony dla robotów,
 • poprawność kodu witryny,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • niska jakość treści na stronie,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy w wersji mobilnej strony, np. zbyt wolne wczytywanie się jakiś obrazów,
 • brak czy też nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • powolne wczytywanie się witryny w wersji mobilnej i desktopowej

.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]