Sztabki złota – metoda dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Chcesz nabyć sztabki złota? Wejdź na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie pieniędzy na koncie czy zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak dochodowe jak jeszcze dziesięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowane środki zapewniają zysku doprowadziły do tego, że poszukujemy strategii, które pozwolą naszym oszczędnościom przynosić po latach dodatkowy dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe grono sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Sztabki złota to inwestycja na długie lata

Z góry warto wyraźnie zaznaczyć, że lokata finansów w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto najczęściej nie poddaje się słabszym i silniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niepewność ekonomiczna i polityczna nierzadko podbija jego wartość. Rzecz jasna można spostrzec wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres łatwo można zobaczyć, że z biegiem ona wzrasta. Dlaczego? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu ogólnie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako uniwersalna waluta, współcześnie jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, przemyśle czy elektronice oraz – wciąż na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, że pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego przykładowo podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD albo kable USB) jest częstokroć nieopłacalny, tym samym popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż przez następne lata ta tendencja nie powinien się zmienić.

Odrębne sztabki złota i combibar – co wybrać?

Słysząc o lokacie środków w sztabki złota większość inwestorów natychmiast pomyśli, iż to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Jednak złote sztabki występują w licznych wagach, zatem w zasadzie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Takie małe sztabki są wręcz idealne jako podarunek. Poważni inwestorzy, posiadający większe fundusze nierzadko wybierają większe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g, a nawet 1000 g. Trzeba jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę nabywamy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż wskazane jest kupować sztabki złota o różnym ciężarze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na niewielkie kawałki.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]