Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Co to jest mass collect? Więcej informacji na flobo.io.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji masowych płatności. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom własnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest generalnie niezmiernie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich ID. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty albo tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli podczas księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem możliwych błędów, jakie mogą wyniknąć w trakcie tej czynności.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (mają ją między innymi mBank i część banków spółdzielczych) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, także takiej, która każdego miesiąca rozlicza mniej niż stu faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie bieżące śledzenie spływu należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]