Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż możemy pożyczyć tak nawet nieduże kwoty – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również być formą pokrycia większych wydatków, ponieważ najczęściej jego największa kwota to nawet 100 000 PLN, ale klienci o największych zarobkach – na przykład lekarze – mogą pożyczyć nawet pięćset tysięcy złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak można wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu środki trafiają do nas maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niewielkim wymaganiom, mogą uzyskać go nawet osoby z niskimi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy innych rodzajach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na dowolny cel – tak na zakup akcesoriów RTV, jak i auta czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Kredyt gotówkowy – zaufaj doradcy

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, że nietrudno wtedy o pomyłki, których efektem okazują się zazwyczaj ogromne finansowe problemy. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem z pewnością będą więc usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.