Flobo – robot do obsługi należności z modułem automatycznej windykacji

Potrzebujesz wiadomości o automatycznej windykacji? Dobrze trafiłeś!

Jest sporo przeróżnych przyczyn, dlaczego klienci nie płacą w terminie za zakończone zlecenie. Problem z nieopłaconymi należnościami mają nie tylko właściciele firm, którzy oferują usługi B2B, ale i podmioty z profilem działalności ukierunkowanym na osoby prywatne.

Windykacja – działania, mające na celu wyegzekwowanie spłaty zaległości

Wierzyciel ma prawo dochodzić niespłaconych należności poprzez proces windykacji. Choć termin ten prawie każdemu niedobrze się kojarzy, po prawdzie oznacza to postępowanie w trakcie którego rozpoczyna się względem dłużnika stosowne czynności dopuszczone w aktualnych normach prawnych. Działania te dążą do wyegzekwowania spłaty zaległości. To tzw. windykacja polubowna, czyli regularne monitowanie nieterminowego kontrahenta i przypominanie o konieczności wniesienia opłaty. Kiedy ta metoda dochodzenia należności nie zadziała, dalszą możliwością jest windykacja sądowa. Jeśli przedsiębiorstwo obsługuje kilkudziesięciu czy wręcz kilkuset klientów i każdego miesiąca wysyła podobną liczbę faktur oraz paragonów, prawdopodobieństwo, że jakiś procent opłat nie zostanie przelany w określonym czasie niewątpliwie się zwiększa. W organizacji całej procedury księgowania faktur pomoże robot Flobo, służący do automatycznej obsługi należności, który ma także moduł automatycznej windykacji.

Automatyczna windykacja należności – skonfiguruj swoje harmonogramy działań

Robot Flobo nie tylko kontroluje, czy na konto bankowe wpłynął przelew od kontrahenta, ale w przypadku wykrycia jej braku w wyznaczonym terminie, inicjuje ona proces przypominania o obowiązku zapłacenia za fakturę. Właściciel firmy korzystający z tego narzędzia może ustawić własne harmonogramy działań wszczynanych względem nie płacących klientów, definiując między innymi interwały pomiędzy wiadomościami upominającymi. Przypomnienie o przybliżającym się terminie płatności za fakturę emitowana jest z aplikacji także przed jego upływem do tych kontrahentów, którzy w ciągu poprzedniego kwartału dwukrotnie spóźnili się z wykonaniem przelewu bądź którzy nie dokonali przelewu w terminie w zeszłym miesiącu. Jeżeli upomnienia nie przyniosą efektów, następnymi stadiami automatycznej windykacji należności prowadzonymi przez Flobo jest wygenerowanie noty księgowej w wysokości 40 €, a potem zgłoszenie informacji o zadłużeniu do Biura Informacji Gospodarczej. Na końcu, gdy wyliczone powyżej działania nie będą skuteczne, Flobo prześle sprawę do e-sądu.

Zastosowanie aplikacji do automatycznej obsługi należności oraz windykacji oszczędza liczne godziny poświęcane na kontrolowanie wpływających przelewów, a po pewnym okresie skutkuje również zauważalną poprawą terminowości u klientów.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]