Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Szukasz aktualnej oferty usług druku 3D? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, FDM, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno artykuły zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także możliwość wykorzystywania filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni, bardzo cienkich ścianek oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje dokładność konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]