Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Szukasz aktualnej oferty aktywnych wypraw? Dobrze trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy w każdy dzień wolny chcą zrobić coś spektakularnego, czego do te pory nie doświadczyli. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne sporządzają nieszablonowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wycieczki to pieczołowicie zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć przeróżne rejony świata i naszego kraju z kompletnie innej perspektywy. Plan takich wyjazdów jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których typowy wczasowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego fotela na patio wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych wrażeń to także pierwszorzędna szansa, aby zdobyć kolejne umiejętności, bo niejednokrotnie łączy się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania reguł przetrwania w danym terenie. W czasie wycieczki w góry można m.in. nauczyć się korzystania z czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują procedury survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w razie lawiny. Należy też podkreślić, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi ufności i kooperacji między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko europejskie góry – na wyprawach dla aktywnych poznasz ciekawe rejony

Najatrakcyjniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej kondycji fizycznej, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez problemu poradzą sobie również podczas wyprawy w Himalaje bądź do Namibii.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]