Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Skitury - sprawdź korzystną ofertę.

Większość turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle tylko po to, aby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Intensywne, jednak ogromnie satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa aktualnie swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwykłego relaksu w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas stosunkowo trudnych, jednak niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów oraz nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników turystyki narciarskiej są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do skitur odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości przeszło 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw będzie odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]