Rozwiń swoje hobby – weź udział w kursie malowania akwarelami

Na tej stronie odnajdziesz pełną ofertę nauki malowania akwarelami.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z artystycznych form wyrażania siebie i nie trzeba być w tym znakomitym, aby czerpać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak jedynie hobby lub forma odpoczynku po ciężkim dniu i nie oczekują oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Lecz jeżeli pragniesz poznać wszystkie techniki, trzeba zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – nie tylko dla młodych artystów

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i banalnego do wykonania, lecz wpływ ma na niego dużo czynników, o których artysta-amator przeważnie mało co wie. Znaczną rolę w samym toku tworzenia ma także zbieg okoliczności – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet twórcy wprawni w tej technice przenigdy nie są pewni tego, że obraz zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak chcieli. Kurs akwareli to idealne miejsce, aby zacząć swoja drogę z tą techniką malowania i zdobyć potrzebną podstawową wiedzę nieodzowną do rozwinięcia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile widziani, obojętnie, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć wnikliwie objaśniają cechy akwareli, różnorodność technik ich używania oraz rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt dzieła.

Kurs akwareli – zalety nauki pod okiem kompetentnego nauczyciela

W czasie ogólnodostępnego internetu nietrudno wyszukać a potem obejrzeć tutoriale, które uczą malowania akwarelami. Jednak raczej nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami pod okiem profesjonalnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej szkoleniu z technik artystycznych niezbędne są wskazówki, które kursanci słyszą od nauczycieli podczas pracy. Te korekty pozwalają szybciej nabywać warsztat, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, że jakiś efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Dodatkowo nauka w grupie ludzi o podobnych pasjach formuje przyjemną aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj istotne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w merytorycznej analizie ilustracji innych kursantów, umożliwia później obiektywnie ocenić własne prace już ukończeniu kursu.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]