Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/ odnajdziesz więcej szczegółów o modelowaniu 3D.

Świat rysunku nieprzerwanie ewoluuje i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe techniki na rzecz wykonywania swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie wielkich kosztów – każdy może bowiem ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który jednocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D samemu może być frustrująca

Obsługi każdego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się wówczas dłużej i często bywa niesłychanie frustrujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści zwłaszcza tym, którzy dopiero odkrywają program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź dodawanie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego dydaktyka. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta wskazując detale, które wymagają poprawy oraz sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, żeby przebiegał on w niewielkich grupach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D hobbystów a także profesjonalistów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością poszukiwaną i cenioną szczególnie w branży filmowej, projektowej i gier komputerowych. Znajomość oprogramowania Blender 3D rozszerza więc przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które potem można bez obaw umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego typu warsztatów to po prostu hobbyści oraz artyści pragnący rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności czy też spróbować nowych form ekspresji.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]