Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Kurs Adobe Photoshop - poznaj pełną ofertę.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego oprogramowanie do malarstwa komputerowego korzystają obecnie artyści

Jest sporo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem artystów i game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, Affinity Photo czy GIMP, w których dzięki użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami olejnymi, temperą lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy kupować!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

Na ogół uczenie się digital paintingu przebiega w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednak by rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania i potrzebne techniki używania pędzli, należy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest szerokie i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]