Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Tajemnicze miejsca w Małopolsce. Więcej na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz trudno odnaleźć się w natłoku informacji o godnych odwiedzenia zabytkach oraz najnowszych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

By przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której migiem znajdą zabytki i galerie, pensjonaty, hotele i schroniska oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Co ciekawe, dla osób, które z różnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. zamek na Wawelu, regiony agroturystyczne czy czar lokalnego folkloru.

Serwis o atrakcjach Małopolski nie pomija zagranicznych odwiedzających

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne tatrzańskie miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w m.in w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Niezmiernie wartościowa dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego