Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Szukasz korzystnej oferty wypraw? Świetnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, porywające widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności tras powoduje, że każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Największym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto rodzime firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]