Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Po więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa kliknij tutaj.

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja licznych podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych przeżyć na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Globtroterów zachęcają w głównej mierze sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, przepiękne krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – ze względu na ogromną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dziennie.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się także zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby uchroni także należyta profilaktyka – używanie środków odstręczających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]