trekkingi Himalaje,wyprawy w góry

Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną komplikacji bywa także samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Everestu lub Annapurny

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]