Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Wyprawy trekkingowe - więcej o ofercie na http://tinyurl.com/y27uuskg.

Górskie wypady przybierają różne formy. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej sprawności i minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, a także niebojących się mało wygodnych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego typu rozrywki bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, dużym powodzeniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural oraz wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]